Belépés | Regisztráció

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Pontos idő: 2018.06.20. 0:07

[ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AD&D megbeszélős
HozzászólásElküldve: 2015.10.09. 6:43 
Kalandmester
Kalandmester

Hozzászólás: 4305
OK, majd módosítok a reagon, viszont akkor a hobgoblinok előtted jönnek és te jössz utoljára.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.09. 9:40 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Hozzászólás: 161
Karakter: Rubin Hood - AD&D mese: Ashabengázló falai
Persze, akkor majd újra kalibrálom a varázslatot, ha látom hogy 12-nél ki hol áll. De amúgy nem úgy volt, hogy a hobgoblinok azért nem reagáltak a villámcsapásra mert már elkezdték az akciójukat? Tehát a körben már cselekedtek? Csak kérdem, hogy jól értettem-e amit írtál, mert akkor Rubin kimarad egy körből, ha előtte jönnek "megint".

A tisztánlátás végett leírom eddig mi történt.
1. Kör: A hobgoblinok rohamoznak. A Druida elkezd varázsolni. A vándor kivár. A törpe és a gnóm várja mi lesz az eredménye a druida varázslatának?

2. Kör: A hobgoblinok tovább rohamoznak? A villám lecsap. A vándor levág két ellenfelet. A törpe mellé üt. A gnóm meg létrehozza a villódzó fényeket.
(Valójában a hobgoblinok is támadtak volna, ha nem halnak meg a villamban, a többi meg mozgott, hogy elérjék a vándort.)

Vagy minden 1kör volt, mert a druida pitty-putty megidézte a villámot. Ekkor a fent a 2. körhöz írtak lépnek életbe mint 1.kör.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Antarys 2015.10.09. 10:19-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.09. 10:18 
Kalandmester
Kalandmester

Értem. Oké, bocs.
Természetesen a hobgoblinoknak nincs extra cselekedetük, te létrehozod a varázslatodat és most van a 3. kör.

Edit: Ok, új kör, kezdőt kérek mindenkitől.

Más: (MAGUS téma)

Írtó jó lenne ha valakinek meglenne a régi Valhallás Új Tekercsek pdf-ben. El tudná küldeni valamelyikőtök, akinek megvan?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 15:58 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Feltöltöttem OneDrive-ra, az aláírásomban találod a linket. Inkább elküldöm PM-ben, hátha valaki panaszkodik a jogok miatt. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 23:20 
Kalandmester
Kalandmester

Kösz.
Bár halkan jegyzem meg átlagpolgár legyen a talpán aki tisztában van vele, hogy jogilag hogy a MAGUS szerepjáték kapcsán 20 éves kiadványok (amelyek mára gyakorlatilag beszerezhetetlenek kereskedelmi forgalomban, azaz semmiféle jövedelmet nem tudnak termelni, amely kiesése miatt jól éhen hala a szerző vagy el tudna menni Mallorcára) melyik kiadó vagy író/k szerzői jogait sértjük. Lehet a magus körüli jogvihar is van lassan 20 éves...

A Delta is leállt a nagy dérrel-durral beharangozott és hájpolt "20 éves a magus lesz nektek új rendszer" projekttel. Az ezzel foglalkozó weboldal megbízottja a tájékoztatással és informálással egy büdös szó nélkül állt le az egésszel, kb 1-2 éve.
http://magus.hu/

A szerepjátékkiadás már régen veszett fejsze nyele, olyan gyönyörű ráfizetés, hogy sírnál utána, kb van egy néhány ezres réteg aki tudja, játssza, de az ő létszámuk kedvéért a nyomdász öt percre se kapcsolná be a gépet hogy selejtet termeljen ennyi példányszámra...az meg hogy rentáblilis legyen, ezzel az erővel kb aranyat is moshatnának a Tiszában...
Lassan már a netről is eltűnnek a régen közkézen forgó példányok, pedig ez nagy szó, ismerve a mondát hogy egyszer ami oda felkerül már nem vész el, a linkek behalnak, elkopnak, itt is feledésbe merül lassan az egész... De egyébként mind a Tuan mind a Delta fórumain mintha elfelejtették volna témát, legalábbis nem láttam nyomát hogy a magus mint szerepjáték termék akárcsak szavak szintjén is bármelyik oldalon felmerül. Tudják ők is hogy ebből pénz mint szerepjáték-üzlet már nincs. Kifizetődő módon biztosan nincs.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 9:34 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Hozzászólás: 89
Hali
Nem kitolásból,de azt hiszem elhagyom a kalandot.Mivel napokig el is felejtem hogy fel kellene néznem így azt mondanám lelohadt a kezdeti lelkesedés.
Sikeres folytatást kívánok azért a csapatnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 11:09 
Kalandmester
Kalandmester

Megértem. De őszintén szólva ez most nálam hosszú távon így fog működni. Gyakori állapot lesz, hogy tényleg csak egy héten egyszer fogok tudni írni, egyszerűen nincs kapacitásom többre.
Kalidar már a harmadik JK aki kilépett a kaland indulása óta, amit "in game" megint meg kéne indokolni valami blődséggel, hogy hová lett egy csapattag a csata közepén. Valószínű én csinálom szarul, de most már elég frusztrált vagyok hozzá. Mind a folytatáshoz, mind ahhoz, hogy beszervezzek megint valami új arcot. Gyerekek, álljunk le, ez így nem fog működni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 12:00 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Castor! Teljesen elfogadott hogy nem lehet mindenkinek ugyan annyi ideje-energiája egy egy kalandra és a Km-hez igazodik a menet.
Az hogy nekem most nincs ihletem/kedvem az ne befolyásoljon Téged,egyáltalán nem mesélői vagy személyes ok miatt lépek ki.
Megmagyarázni teljesen egyszerűen,blődség nélkül meg lehet...buta fejjel belerohant a hobgoblinok tömegébe ( mint a dobás is mutatta) és szerencsétlenül gyorsan legyakták hárman-négyen.

Ezért szerintem felesleges az egész kalandot feladni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 19:15 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Igen, pont az ilyen blődségekről beszélt Castor. A törpe max. élete 55, hogy három négy hobgoblin egy kör alatt levágja, annak az esélye 0. AD&D-ben nincs a 20-as dobásnál dupla sebzés, csak biztos találat. De még ha lenne is, akkor sem tudnák -10 be (halál) verni a törpét, ha mind duplán sebezne. ;)

Én sajnálnám, ha vége lenne. És Masterposi-val szemben sem lenne ez igazán fair bár ez csak a magánvéleményem. De ha már ez eldöntött dolog, akkor csak annyit tehetek, hogy egy időre mondjuk átveszem a mesélést. Én speciel nem mesélném ki a törpét, hanem vinném NJK-ként, a gnómmal együtt. Persze csak, ha lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.13. 0:06 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Hozzászólás: 30
Igen, nehéz dolgok ezek. Engem is frusztrálna mesélőként, ha a játékosok, motivációhiány vagy egyéb dolgok miatt, elmaradoznának és folyton pótlásról kellene gondoskodni. De még mindig jobb, ha szól előtte a játékos, hogy részéről vége, mintha csak egyszerűen nyomtalanul eltűnne és a többiek meg hiábavalóan várnának rá és nem tudnák, hogy hova tűnt.
Nekem egy elég hosszú fórumos mesében amiben részt vettem, a Kalandmester tűnt el nyomtalanul. Egy ideig nem gyanakodtunk, utána már találgattuk, hogy ez végleg eltűnt, aztán feloszlattuk magunkat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.13. 10:32 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Jó,rendben...blőd ötlet volt egy blőd koponyából...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 22:25 
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Hozzászólás: 30
Kár hogy ilyen hamar végeszakadt a játéknak. Még bele se tudtam melegedni. Sajna későn csatlakoztam már.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
   [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]