Go to footer

Hírdetmény

A játék helyszínei

Moderátorok: Shackallor, Selmo, A Rászil, Ahme Ramun, Admin

Re: Hírdetmény

HozzászólásSzerző: Ahme Ramun » 2010.10.29. 20:55

Üdv

Új klán kidolgozására van mód, ha elvállalom? Mert lehet, hogy kráni boszorkánymestert indítanék nekromanciára szakosodva, de egyetlen egy varázslat miatt nem akarom felvenni a Nekromanciát és a Tapasztalati mágiát 5. fokra, meg amúgy sem realisztikus 6. szinten.

1. Új klán kidolgozására igen van mód, és ez mindenre vonatkozik. (a dzsad fejvadásztól kezdve az atyaúristenre is :D ) viszont a nekromanciát emlékezetem szerint a BM már elsőszinten is második fokon kapja.
2. Ha nem szeretnél nekromancia képzettséget, mégis miért akarsz nekromanciára szakosodott boszmestert. Nem értem az összefüggést.
3. Tapasztalati mágia 5. fok, hatodik tapasztalati szinten nem realisztikus? :shock: akkor hányadik szint lenne az ideális?
4. Ha Kránba kezdesz, nincs lehetőség 6.szintű karaktert indítani. Ezért kellene egyeztetni a HM-kel, vagy legalábbis leírni ismét ki milyen karaktert készítene (a végleges ötlet) Egyedül Selmo-nál van lehetőség a 6. tapasztalati szintet ki játszani.
5. Sajnos az amund pap annyira erős lenne, hogy inkább úgy döntöttünk NJK besorolást kapna. Ezen felül lesz lehetőség a kijátszására, de a zászlóháború ügyén okulva, egyenlőre csak elkezdjük a játékot, aztán ha lenne még több KM és egy amund csapat is összeállna (játékosokból) akkor akik jól teljesítenek ( élvezhető szerepjáték lásd: élvezetes reag, folyamatos jelenlét: nem kell 1 hetet várni a következő cselekvésére stb) megengednék a kaszt kijátszását. Azért vesszük ilyen szigorúan, mert a KM csapatunk elégé megoszló, (ember párti, inkább kevesebb mágiát használna, nem szeret magas szintű karaktereknek mesélni és egyéb) az ómágia használat, pedig nehézkes és nem JK kezébe való!
6. Ranil pap: Shackhallor előző postjában leírta véleményét. DE! Indokolt előtörténettel (pl: a számszeríjász példa) lehetséges volna, de mivel megbonyolítaná az amúgy is bonyolult helyzetet (örüljünk ha a kitűzött céljainkat - a magát a modult - végig tudjuk játszani, ameddig elkészült) Személy szerint én jelen esetben ódzkodom az északi karakterektől. Quator leírásával teljesen egyetértek, de nem biztos, hogy éppen a leírása szerint alakulna a történet.
7. Ha Kráni karaktert hoznál beszélj Krán HM-ével.

üdv
Ahme
Ahme Ramun
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

Hozzászólás: 40

HozzászólásSzerző: Nekromat » 2010.10.30. 6:30

Üdv!

Na most mi van gyerekek???

Ki fogadja el az északi karaktereket és ki nem? Kit zavar a nekromanta varázslóm és kit nem? Lehet most indítanom vagy nem, mert már lassan végzek vele és nem akarom újrakezdeni az egészet?
(Persze ha semmiképp nem engeditek akkor muszáj leszek, de nem örülnék neki.;))
"A démonok, legyenek bár alacsony- vagy közrendűek, netán urak vagy hercegek, mind afféle Külső Síkok teremtményei, melyeket nem ural Isten. Intelligensek és rossz szándékúak, gondolkodásuk kifinomult és követhetetlenül kaotikus. Lelkük nincsen, testük azon idegen világ anyagából épül fel,ahonnan megidéztettek...."
"Megidézőjüket majd minden esetben igyekszenek elpusztítani; gonoszságukról és leleményességükről, de bátran mondhatom, korlátlan hatalmukról sem lehet fogalma az olvasóimhoz hasonló ostoba földi halandónak."
- Idézet Abdul al Sahred Necrográfiájából.
Nekromat
Kalandmester
Kalandmester

Hozzászólás: 373

HozzászólásSzerző: Quator ar Zaraquer » 2010.10.30. 7:27

Üdv!

A két fajt szerintem kicsit túllihegtétek. 8)

Az induló képzettséglista az mi lenne? A kasztján felül kapja?
Mondjuk a magasztos mentál-varázsló, aki két szablyával pörög forog vagy a harci lázban tombolva pusztító boszorkány vicces lesz.

Nomeg a különleges képességek is eltúlzottak kissé.

Persze ez csak az én véleményem.
Ezennel vissza is mondanám a részvételt. (Bővebb indokok max. privát csatornán, hogy ne offoljunk szana-szét.)
Quator ar Zaraquer
Kalandmester
Kalandmester

Hozzászólás: 5621

HozzászólásSzerző: Ahme Ramun » 2010.10.30. 8:32

Üdv

Quator!
Mivel a két faj nem az öt alapfajhoz tartozik, ezért erősebb, mint a többi és sokkal több mindenre képes a megszokotnál. 8)

Képzettség lista: még jó hogy említetted :D Ezt elhibáztam.
jann szablya: a szablya sem kötelező!!! és azért a szabálykönyvtől nem térünk el ennyire, tehát a varázslók fegyvereire vonatkozó leírást vesszük alapul.

Rendben megértettük a visszalépést.

Nekromat!
Először beszélj a HM-del. Látható milyen helyszínek vannak, ki honnan indítaná a karakterét (hová jutna el az előtörténete végén). Minden HM az adott helyszínére mesél. pl: ha te egy északi nekromantát szeretnél hozni, két lehetőséged van: Vagy felkeresed a Kráni KM-et, vagy Selmot, vagy akár az Ibarai HM-ket, és megkérdezed (egyeztetsz velük) De előre szólnék, hogy nagyon jó előtörténet kell, a már fentebb említett okok miatt.

Mindenki!
Keressétek a HM-ket a karakterek ügyében.
-Krán: Shackhallor (Gordon)
-Pyarron: Selmo (Rhizan Zild)
-Taba el Ibara: 1, A Rászil (Iymer) 2, Ahme Ramun (wolftern)

az amund karakterekkel, engem lehet zaklatni, ha van rá igény.

Üdv
Ahme
Ahme Ramun
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

HozzászólásSzerző: Rannien Siey » 2010.10.31. 10:41

Ahme Ramun írta:Üdv

Új klán kidolgozására van mód, ha elvállalom? Mert lehet, hogy kráni boszorkánymestert indítanék nekromanciára szakosodva, de egyetlen egy varázslat miatt nem akarom felvenni a Nekromanciát és a Tapasztalati mágiát 5. fokra, meg amúgy sem realisztikus 6. szinten.

1. Új klán kidolgozására igen van mód, és ez mindenre vonatkozik. (a dzsad fejvadásztól kezdve az atyaúristenre is :D ) viszont a nekromanciát emlékezetem szerint a BM már elsőszinten is második fokon kapja.

Félreértettél, a Nekromanciát is 5. fokra értettem, nem úgy, hogy egyáltalán nem akarom a képzettséget.

Mindenesetre PM-ben egyeztetek Gordonnal, és megpróbálom még a jövő hét végéig elkészíteni a karaktert.
Az utolsó dolog, ami az agyába villant, egy széles pofájú ácsbalta volt. - Alan O'Connor: Kék éjszakák árnyai
Rannien Siey
Játékos Karakter
Játékos Karakter

Hozzászólás: 799

HozzászólásSzerző: A Rászil » 2010.11.13. 21:30

Üdvözletem!

Mennyi köze volt az Airun-féle Darton egyháznak a Manifesztációhoz? Volt bármi köze hozzá? Mintha a megfelelő vitában felvetődött volna, hogy Alex is amund. Ez mennyire közismert Yneven (gondolom, semennyire) illetve az egyházán belül? Mennyire van jelen délen az Airun-féle dartronita rend? Jártak ugye Kránban, de az már "régen volt", nem?

Nem baj, ha esetleg ellentmondó válaszok jönnek, mert az egyik szabálykönyvben ez van, a másik regény azt ír, a harmadik regény meg azt.

Kösöznettel: Iymer / A Rászil
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A Rászil 2010.11.13. 21:32-kor.
Ok: Egy újabb kérdés beszerkesztése
A Rászil
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

Hozzászólás: 451

HozzászólásSzerző: Quator ar Zaraquer » 2010.11.14. 9:20

Üdv!

Az egyik maifesztációt Dartonita csapat gyalulta a homokba, aminek a vezetője Airun dzsad hadnagya volt. (Akinek a neve nem jut eszembe, de a Sötét Zarándok regényben ő vezeti a Dartonita hadat, hogy kivágják Prófétájukat egy várostrom közepéből. Jah és ő van a PPL elején a "tőrkard szerű" lovagkardjával, ami nagyon faja. 8) )

Alex amund. Ezt egész Yneven rebesgetik és a pletykák általános természetéből mindenki "úgy hiszi, hogy amund", de még senki nem merte megkérdezni tőle. (Egyébként a tény az, hogy tényleg amund, Themes papi nemzedékének utolsó tagja, akit sikerült külhonba elsúvasztani a népírtás előtt.)

Dél-Yneven a Dúlás után megerősödött az igény a szakadár Dartonitákra (pl kráni behatolósdi), de nem nagyon tudták hova tegyék őket, így a 3700-as évek eleje-környéke kb, amikor rámutattak Ronna-gellára, a shadoni felföldre. A Dartoniták meg odamentek, odak*rtak a Fekete rendnek és felhúzták a legnagyobb déli Darton-paplovag Rendházat. Azóta is gyűrik egymást a Fekete Renddel, így mindkét lovagrend szinten tartja egymás létszámát, a shadoni és pyarroni fejesek legnagyobb megelégedettségére.
Quator ar Zaraquer
Kalandmester
Kalandmester

HozzászólásSzerző: A Rászil » 2010.11.14. 10:21

M*K kártya emlékeim és a kétmágus lapkeresőjének a segítségével egy tipp: Angus Magonor?

Egyébként köszönöm a választ.

A dartoniták által bevégzett manifesztáció elpusztításáról közelebbit lehet tudni?
A Rászil
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

HozzászólásSzerző: Quator ar Zaraquer » 2010.11.14. 10:35

Köszönöm a kisegítést! Igen, Angus Magonor az! :)

Sajnos nem emlékszem hol olvastam. :? Egyébként annyi volt róla, hogy "... és az XY. Manifesztációt egy Dartonitákból álló egység pusztította el..." Tehát konkrét leírás nem volt a történésekről, csupán egy kronológiai bejegyzés volt. (Talán a Kardok Könyve I. kötetében, de erre se esküszöm. Sajnos az évek során sok regényem "kölcsönadás áldozata lett". :? Illetve sokat csak kölcsön kaptam olvasásra és utána én balga tisztességgel visszaadtam a tulajdonosának. 8) )
Quator ar Zaraquer
Kalandmester
Kalandmester

HozzászólásSzerző: Haome no Munemoto » 2010.11.14. 14:27

Had szóljak bele én is!

Angus Magonor neve ismerős - az említett regényben is parancsnoki tisztségben szerepel.
Hogy dzsad lenne, az nem rémlik.

Igaz, hogy rég volt, mikor utoljára a témában könyvet vettem a kezembe.

Nade.
Emlékezetem szerint volt egy Alyr Arkhon-Airun al Marem vezette próbálkozás a Manifesztáció Fegyverzetének megszerzésére még a háború kitörése előtt.
Lásd a novella a fehér orkokról, például.
"A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember egyáltalán nem is él."
Haome no Munemoto
Kalandmester
Kalandmester

Hozzászólás: 402
Karakter: Essilor en Pyron - Manifesztáció

HozzászólásSzerző: Nekromat » 2010.11.14. 15:29

Ave mindenkinek!

Nov. 15.-19.-ig nem leszek net közelben a munkám miatt, de amint tudok felnézek, legkésőbb pénteken. Addig is felrántottam én is a karakterem az oldalra, nézegessétek és minősítsétek bátran.:D

Üdv

Nekro
"A démonok, legyenek bár alacsony- vagy közrendűek, netán urak vagy hercegek, mind afféle Külső Síkok teremtményei, melyeket nem ural Isten. Intelligensek és rossz szándékúak, gondolkodásuk kifinomult és követhetetlenül kaotikus. Lelkük nincsen, testük azon idegen világ anyagából épül fel,ahonnan megidéztettek...."
"Megidézőjüket majd minden esetben igyekszenek elpusztítani; gonoszságukról és leleményességükről, de bátran mondhatom, korlátlan hatalmukról sem lehet fogalma az olvasóimhoz hasonló ostoba földi halandónak."
Nekromat
Kalandmester
Kalandmester

HozzászólásSzerző: A Rászil » 2010.11.14. 20:51

Regényekben annyira nem vagyok otthon, hogy a kezemben is csak egy volt, és azt is a feleségem olvasta. Többek között ezért is kérdeztem.

Haome no Munemoto írta:Emlékezetem szerint volt egy Alyr Arkhon-Airun al Marem vezette próbálkozás a Manifesztáció Fegyverzetének megszerzésére még a háború kitörése előtt.

Mi az, hogy "a Manifesztáció Fegyverzetének megszerzésére"? Mi a Manifesztáció Fegyverzete?
A Rászil
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

HozzászólásSzerző: Ahme Ramun » 2010.11.25. 18:40

Üdv

Végre sikerült megírnom a bemesélő reagot.
Tudom, nem így beszéltük meg, de mégis maradnék a fórumnál. Sajnos máshoz túlságosan fáradt vagyok. :?
Ahme Ramun
Helyszínmoderátor
Helyszínmoderátor

HozzászólásSzerző: Nekromat » 2010.12.10. 6:39

Hali mindenkinek!

HM-ek egy kérdés:
Tudja valaki hogy Selmo mikor lesz és hogy Arda Dorf hol tart a karakteralkotással? Mivel Selmo egy hete nem ad életjelet magáról és Arda Dorf-nak még egy hozzászólását sem láttam a manifesztációval kapcsolatban.:) Csak azért kérdezem, mert az utolsó reagja az volt Selmonak, hogy meg kell várni a többi játékost is. Nos, én várok, csak meddig?:)

Üdv!

Nekro
Nekromat
Kalandmester
Kalandmester

HozzászólásSzerző: Gordon » 2010.12.10. 9:53

Üdv.

Arda Dorf talán elkezdte a karakterét alkotni, hogy hol tart azt nem tudom, mivel Selmoval egyeztet a karakterrel kapcsolatban, azt írta PM utoljára.

Én csak januárban érek rá karaktert alkotni, így sejthető lehet, hogy még egy ideig eltart, viszont Selmo decemberben elindítaná a kalandot, de pontos napot nem írta le. 8)
Gordon
Kalandmester
Kalandmester

Hozzászólás: 389
ZK Karakter: Arhtas Rheonark - A Fergeteg átvonul
ZK Karakter: Rasint Raynor-Razim - Manifesztációs Háború

ElőzőKövetkező

Vissza: Fórum kezdőlap

Vissza: Manifesztáció